Бактерії котів допоможуть людям у лікуванні захворювань шкіри

Бактерії котів допоможуть людям у лікуванні захворювань шкіри

Вчені з Медичної школи Каліфорнійського університету в Сан-Дієго виявили, що бактерії, які живуть на кішках, можуть допомогти людям справлятися зі складними захворюваннями шкіри.

Фахівці вивчили бактерії Staphylococcus pseudintermedius. Вони містяться на шкірі, на носі та в ротовій порожнині котів. Якщо тварина здорова, бактерія для неї абсолютна безпечна. А от коли організм кішки ослаблений, бактерія може спровокувати розвиток різних шкірних хвороб, будь то атопічний дерматит або екзема.

Цей патоген  стійкий до більшості антибіотиків, вилікувати його дуже складно. Але ж кішки якось справляються!

«Наше здоров’я повністю залежить від бактерій», – заявив автор дослідження, доктор медичних наук Річард Л. Галло. «Добрі бактерії захищають нас від поганих. Але якщо ми захворіємо, «погані» бактерії можуть скористатися ослабленим імунітетом та викликати інфекцію».

Автори дослідження припустили, що організм кішок здатний природним чином боротися зі Staphylococcus pseudintermedius. Щоб це перевірити, вони виростили колонії «котячих» бактерій в одному середовищі з патогеном. В результаті вчені ідентифікували штам котячих бактерій під назвою Staphylococcus felis, який відмінно пригнічував зростання Staphylococcus pseudintermedius.

Цей особливий штам природно продукує антибіотики, які вбивають Staphylococcus pseudintermedius, руйнуючи його клітинну стінку та збільшуючи виробництво токсичних вільних радикалів.

Це дослідження допоможе експертам створити новий метод лікування шкірних інфекцій у людей.

Також раніше ми писали, що вчені припускають, що бджоли допоможуть боротися зі старінням.

Джерело: ScinceDaily


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook