Який запах дратує жінок і заспокоює чоловіків?

Який запах дратує жінок і заспокоює чоловіків?

Фахівці з Інституту Вейцмана виявили, що гексадеканал, який періодично виділяється людиною, по-різному впливає на чоловіків та жінок.

Гексадеканал – це летюча речовина, яка іноді міститься в людському диханні, фекаліях та виділяється шкірою. У неї відсутній запах.

Авторка дослідження Єва Місхор вважає, що люди спілкуються між собою за допомогою гексадеканалу, навіть не підозрюючи про це. Але досі вчені не виявили, за яких саме обставин тіло починає виділяти цю речовину.

Результати своїх досліджень вони опублікували в науковому журналі Science Advanced.

Ізраїльські науковці провели експеримент за участю 127 добровольців у віці від 21 до 34 років. Їм запропонували зіграти в онлайн-гру, попередньо понюхавши ефірну олію гвоздики. Половині учасників до олії додали гексадеканал. Внаслідок цього більшість жінок під час гри поводилася агресивно, а чоловіки на все реагували спокійно.

За допомогою МРТ-дослідження мозку учасників дослідження підтвердилося, що у жінок ця речовина збільшувала активність нейронів в центрах агресії. У той же час гексадеканал скорочував цю активність у чоловіків. Вчені планують дослідити цю закономірність у майбутніх експериментах.

Раніше ми писали, що вчені знайшли чимало підтверджень тому, що те, як ми висловлюємо думки, – в розмові чи дописі в соцмережах – дозволяє досить точно визначити наш характер.

Джерело: TheTimes


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook