За минулий тиждень в Україні виявлено майже 4 тис нових випадків Covid-19

Традиційно влітку зменшується кількість хворих на респіраторні захворювання, в тому числі, на коронавірус. Але, за даними МОЗ, останнім часом показники захворюваності зростають.

За минулий тиждень виявлено майже 4 тис. нових пацієнтів, що на 40% більше, ніж у позаминулий тиждень. Госпіталізовано 1,7 тис. людей, але зайнято лише 4,5% ліжко-місць, виділених під лікування коронавірусу. Летальних випадків за минулий тиждень зафіксовано 16, за позаминулий – 14.

Про це у Telegram  повідомив народного депутата України, голова Комітету ВР з питань здоров‘я нації Михайло Радуцький.

Одна з причин активного розповсюдження хвороби – новий різновид «омікрона» ВА.5. Випадки мутації штаму були виявлені у Чернівецькій та Волинській областях. Останні місяці «омікрон» ВА.5 активно циркулює у країнах ЄС – ним хворіють близько 70% всіх пацієнтів. За попередніми даними дослідників німецького Інституту імені Роберта Коха, ВА.5 передається швидше та призводить до більшої кількості госпіталізацій, ніж попередній варіант «омікрона».

Водночас щеплення бустерною дозою ефективне проти нової мутації коронавірусу.

«Профільне міністерство продовжує підготовку медичних закладів до можливої нової хвилі COVID-19», – повідомив Радуцький.

Джерело: np.pl.ua


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook