статини

Ліки для зниження рівня холестерину можуть знизити ризик смерті від COVID-19

За даними Американської кардіологічної асоціації, кожен четвертий американець старше 40 років приймає статини для зниження рівня холестерину та ризику інфаркту, інсульту та інших серцево-судинних захворювань.

Нещодавно вчені дізналися, що статини можуть зменшити ризик смерті та тяжкість перебігу COVID-19.

«Хоча не існує «чарівної пігулки», яка б могла допомогти пацієнтам, у яких тяжкий перебіг COVID-19, статини зменшують запалення, що може допомогти полегшити перебіг захворювання», — сказав провідний автор дослідження Університету Центральної Флориди Етторе Крімі, Орландо.

«Результати нашого дослідження показали, що регулярний прийом статинів пов’язаний зі зниженням ризику смерті та полегшенням перебігу хвороби у пацієнтів з COVID-19», – додав Крімі.

Команда вчених проаналізувала електронні медичні записи 38 875 пацієнтів, госпіталізованих через COVID-19 у 185 лікарнях США в період з 1 січня по 30 вересня 2020 року.

З цих пацієнтів 30% регулярно приймали статини для зниження рівня холестерину. Виявилось, що вони мали на 37% менший ризик смерті від COVID-19, ніж ті, хто не приймав статини. Крім того, такі пацієнти менше часу перебували в лікарні.

Після врахування різних чинників дослідники зазначили, що лікування статинами було пов’язано з помірно нижчим ризиком смертності від коронавірусу, незалежно від віку, статі та загального ризику COVID-19.

Джерело: Times Now


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook