епідемія

Для людей з ослабленим імунітетом мавпяча віспа може бути смертельною – дослідження

Мавпяча віспа – це вірус, що походить від диких тварин та іноді поширюється на людей. Більшість випадків зараження людей виявлено у центральній та західній Африці.

Відповідно до американського дослідження, опублікованого в середу, люди з сильно ослабленою імунною системою, наприклад ВІЛ-інфіковані, можуть мати ускладнення і навіть померти від мавпячої віспи.

У дослідженні розглядалися випадки 57 пацієнтів із США, які були госпіталізовані з важкими ускладненнями. Майже всі (83%) мали серйозне ослаблення імунної системи, найчастіше через зараження вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). Багато з цих пацієнтів не проходили лікування від вірусу, який викликає СНІД.

«Віспа мавп і ВІЛ призвели до трагічних наслідків», — сказав у своїй заяві доктор Джонатан Мермін, керівник відділу реагування на віспу мавп Центру з контролю та профілактики захворювань США (CDC).

«Сьогоднішня доповідь нагадує всім нам, що доступ до профілактики та лікування мавпячої віспи і ВІЛ має значення – для життя людей і громадського здоров’я», – сказав він.

Для тих, у кого є підозра на мавпячу віспу і які мають позитивний ВІЛ-результат, CDC закликав почати лікування мавпячої віспи якнайшвидше. Рекомендується почати лікування мавпячої віспи ще до підтвердження цього захворювання пацієнтів з ослабленим імунітетом.

Джерело: Reuters


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook