волосся

Вчені запропонували інноваційний метод лікування випадіння волосся

Лікувати випадіння волосся може стати набагато простіше. Японські вчені з Йокогамського державного університету виростили волосяні фолікули in vitro вперше в історії.

Результати дослідження опубліковані в журналі Science Advance.

Вчені перепрограмували деякі клітини, щоби стимулювати зростання волосся. Японська команда прагне докладніше вивчити взаємодію між клітинами шкіри та сполучними тканинами. Саме завдяки цьому відбувається зростання волосся у лабораторних умовах.

Поступово команда виростила “органоїди” — “маленькі прості версії органів”. Потім за допомогою гелю їх перепрограмували. Це зробили, щоб “імітувати природне середовище волосяних фолікул”.

Лише за місяць волосяні фолікули виросли завдовжки три міліметри. Припускають, що час обумовлено особливістю мишей, які були залучені у дослідженні.

Кайрбаан Годіла-Ділке, експертка з медичних наук з Університету Королеви Марії у Лондоні зазначила, що це відкриття поки що не є ключем для лікування випадання волосся.

Водночас майбутнє вона бачить оптимістично. Годіла-Ділке каже, що сьогодні закладають основу для лікування випадіння волосся у людей. Можливо, згодом можна буде взяти пишне волосся чиєїсь особи і виростити його в лабораторії. А потім використати ці фолікули для трансплантації.

Джерело: Фокус


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook