інф захорювання

Зміна клімату може викликати спалахи інфекційних захворювань у людей

У період з 2030-го до 2050-го, за оцінкою ВООЗ, глобальна зміна клімату може спричиняти близько 250 000 смертей щороку в усьому світі. Американські вчені нещодавно провели дослідження і виявили зв’язок між зміною кліматом і спалахом інфекційних захворювань.

Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Climate Change.

Вчені з Гавайського університету в Маноа та Університету Вісконсіна-Медісона в США проаналізували попередні дослідження і виявили, що у 58% випадках інфекційні захворювання поширилися через зміни клімату.

Науковці вважають, що людству загрожує понад 200 інфекційних захворювань через зміни клімату. І щоб якось захиститись від них, потрібно зменшити викиди парникових газів.

Автори дослідження також визначили 1006 способів, за допомогою яких зміни клімату можуть призвести до спалаху хвороби.

Так, наприклад, шторми та повені можуть збільшити ризик спалаху холера. Пожежі та посухи можуть спонукати диких тварин в пошуках їжі та води зайти до будинку або подвір’я людини. Через це людина від тварини може підхопити якусь інфекцію.

Крім того, потепління та опади збільшують ризики захворювань, що передаються комахами, наприклад, збільшується ризик розвитку хвороби Лайма, денге або малярії. Влітку, коли на вулиці спекотна погода, люди часто купаються в озерах та річках. Через це у людини можуть діагностувати гастроентерит та інші інфекційні захворювання.

Раніше ми писали, що глобальне потепління може збільшувати ризик розвитку онкологічних захворювань.

Джерело: ScienceAlert

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook