Повністю вакциновані українці зможуть отримати по 1000 грн

Нова партія вакцин проти кору та гепатиту В вже надійшла в Україну

На початку серпня в Україну доставили 8 500 десятидозних флаконів вакцини проти гепатиту В (загалом – 85 000 доз) та 100 000 однодозних флаконів багатокомпонентної вакцини проти кору, паротиту і краснухи. Поставка є гуманітарною допомогою.

Про це повідомляє МОЗ України на офіційному сайті.

«Усі дози вакцини проти кору, паротиту і краснухи вже доставлено в регіони, наразі готується розвезення вакцини проти гепатиту В», – йдеться в повідомленні на сайті.

Обидві вакцини внесені до Національного календаря профілактичних щеплень, їх можна отримати безоплатно в закладах охорони здоров’я, що мають укладений договір із Національною службою охорони здоровʼя (НСЗУ). Така поставка дозволяє забезпечити українським дітям безперервність планової імунізації, а отже – захистити їх від важкого перебігу важких інфекційних хвороб.

Вакцину проти гепатиту В роблять немовлятам ще у пологовому будинку у першу добу життя, а потім у 2 і 6 місяців. Вакцинація рекомендована і дорослим. Щеплення від кору, епідемічного паротиту (свинки), краснухи роблять в 12 місяців і 6 років.

Найближчим часом очікується також надходження в країну 600 000 доз оральної вакцини проти поліомієліту та 99 500 доз інактивованої вакцини проти поліомієліту у якості гуманітарної допомоги від Дитячого фонду ООН (UNICEF).

Усі вакцини, внесені до Національного календаря профілактичних щеплень, є в наявності. Наприклад, станом на 1 липня в Україні було

  • 1 377 625 доз анатоксину для профілактики дифтерії та правця зі зменшеним вмістом антигену (АДП-м);
  • 964 923 дози вакцини проти кашлюку, дифтерії та правця з цільноклітинним кашлюковим компонентом;
  • 358 560 доз вакцини для профілактики туберкульозу тощо.

Джерело: МОЗ України


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook