В країні можуть дещо змінити закон про колабораціонізм.
Про це повідомляє Апостроф.
Зазначається, що закон про колаборантів в Україні викликав чимало дискусій та суперечок. Зокрема, експерти зазначали, що не можна карати людину за те, що вона, намагаючись вижити без засобів для існування, отримувала допомогу від окупантів.
Політичний аналітик Віталій Сізов висловив думку про те, що сам по собі закон неробочий і призведе тільки до того, що суди будуть завалені незрозумілими справами: “Коли там масова відповідальність, навіть у плані його виконання, якщо вирішать дотримуватися суворої букви закону, то я боюся, що у колабораційній діяльності можна звинуватити практично тисячі, сотні тисяч людей та що з ними робити”, – висловився він.
Через масові скарги стало зрозуміло, що цей закон треба трансформувати. У Міністерстві реінтеграції з’явилася спеціальна робоча група із 160 людей, які почали виробляти нову концепцію, намагаючись зрозуміти, що зараховувати, а що не зараховувати до колабораціонізму.
З “чорного списку” думають вилучити людей, які надавали медичну допомогу, працівників аптек, продавців, працівників комунальних служб (постачання тепла, газу, води та електроенергії).
У відомстві наголосили: важливо, щоб люди, які забезпечують життєдіяльність на тимчасово окупованих землях, продовжували це робити.
Джерело: Апостроф
Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.