ліки від астми

Вчені створили ліки, які можуть захищати від нападів астми тривалий час

Науковці із Великобританії розробили спосіб боротьби з однією з основних причин астми. Під час випробувань на мишах дослідникам вдалося практично усунути симптоми астми протягом двох тижнів.

Результати дослідження опубліковані в журналі BMC.

Нове дослідження було зосереджено на типі стовбурових клітин, відомих як перицити, які в основному містяться в оболонці кровоносних судин. Коли у астматиків виникає алергічна та запальна реакція, наприклад, на кліщів домашнього пилу, перицити переміщуються на стінки дихальних шляхів. Опинившись там, вони перетворюються на м’язові та інші клітини, які роблять дихальні шляхи товщими та менш пластичними. Цей рух перицитів запускається білком CXCL12. Дослідники використовували молекулу під назвою LIT-927, щоб блокувати сигнал від цього білка, вводячи його в носові ходи мишей.

Миші, яких лікували від астми препаратом LIT-927, мали менше симптомів цього захворювання протягом одного тижня. Крім того, через тиждень симптоми астми майже зникли повністю.

Вчені також виявили, що стінки дихальних шляхів у мишей, які отримували препарат LIT-927, були набагато тоншими, ніж у мишей без лікування.

Команда науковців зараз подає заявку на подальше фінансування для проведення додаткових досліджень щодо дозування та часу лікування нової виявленої молекули.

Джерело: 24 канал

Раніше ми писали, вчені знайшли нове застосування лікам від інфекцій, викликаних вірусом ВІЛ.

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook