Науковці удосконалили гідрогель для протиопікових пов’язок

Гідрогелеві пов’язки – інноваційний метод лікування побутових опіків і ран, які важко загоюються. Гідрогелі допомагають підтримувати рану у вологому стані. Нещодавно медики з Загальноклінічної лікарні штату Массачусетс удосконалили гідрогель, який використовується для протиопікових пов’язок.

Результати дослідження опубліковані в журналі Bioactive Materials.

Сучасний гідрогель має високу абсорбцію і потребує удосконалення.

«Існуючі пов’язки прилипають до рани, через це дуже важко міняти пов’язки. Пацієнти скаржаться на нестерпний біль», — сказав автор дослідження О. Берк Уста.

Науковці розробили гідрогель, який розчиняється вже через 5 хвилин після нанесення на рану. Нові гідрогелеві пов’язки поєднують в собі всі переваги інших  аналогів. Їх можна застосовувати на великих поверхнях. Істотною перевагою нового гідрогелю є те, що він не прилипає до рани, і тому пов’язку можна безболісно замінити на іншу.

Зазначається, що гідрогелеві пов’язки, які удосконалили лікарі Загальноклінічної лікарні штату Массачусетс, будуть коштувати недорого. Пов’язки з новим гідрогелем вже пройшли випробування на мишах. Потрібні додаткові дослідження, аби перевірити їх ефективність та безпечність на людях.

Джерело: MedicalXpress

Раніше ми писали, українські вчені розробили унікальні ліки для загоєння опіків від фосфорних снарядів.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook