бинт

Українські вчені розробили унікальні ліки для загоєння опіків від фосфорних снарядів

Вчені Інституту фізики НАН України створили препарат ГІДРОБИНТ, який загоює опіки від фосфорних снарядів. Нині науковці пропонують безкоштовно передати свою технологію виробникам.

Препарат створили на основі наночастинок срібла, який знезаражує й сприяє загоєнню ран, опіків та виразок. «Гідробинт» розроблений вченими у двох формах: як перев’язувальний матеріал, та як рідина (спрей) для дезінфекції.

Завдяки пов`язкам, біль спадає відразу після накладання. Крім того, рани очищаються.

Столичні вчені пропонують БЕЗОПЛАТНО передати промисловцям у власність, встановити і налагодити технологію виготовлення медичних виробів ГІДРОБИНТ на всіх етапах, окрім електронно-променевої обробки, яка потребує дорогого обладнання та інфраструктури, відповідних дозволів та досвіду.

«Цей етап може бути реалізований Інститутом фізики НАН України на своєму радіаційно-технологічному комплексі як підрядника», — говорить завідувач лабораторії радіаційних технологій Інституту фізики НАН України доктор фізико-математичних наук Володимир Неймаш.

Він уточнив, що препарат розроблений вченими лабораторії радіаційних технологій інституту у двох формах: як перев’язувальний матеріал, та як рідина (спрей) для дезінфекції.

«Обидві форми майже на 85% складаються з води (звідси і назва) і були створені для лікування опіків та ран у захисників України. Це дуже актуальна тема для нашої країни в умовах війни, адже імпортні аналоги коштують дорого», — уточнив Володимир Неймаш.

Нагадуємо, з початком війни в Україні зростають ризики захворювань для невакцинованих дітей та дорослих.

Джерело: Вечірній Київ

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook