Новий підхід у лікуванні лейкемії запропонували ізраїльські вчені

Новий підхід у лікуванні лейкемії запропонували ізраїльські вчені

Дослідники з Університету Бар-Ілан в Ізраїлі розкрили новий підхід у лікуванні лейкемії. Цей метод розробила професорка Барда-Саад-Міра разом з дослідницькою групою з факультету природничих наук.  Вчені запропонували спосіб, який передбачає атаку на білок цитоскелету WASp.

Актин, якого в цитоскелеті більше, ніж будь-якого білка, відіграє значну роль у процесі утворення ракових клітин. У той же час білок WASp контролює активність і структуру актину. Команда вчених зосередилася на знищенні WASp у злоякісних клітинах, в результаті чого відбулося пригнічення їх росту.

Щоб зруйнувати цитоскелет злоякісної клітини, дослідницька група провела скринінг для виявлення маломолекулярних сполук, які руйнують WASp. Були виявлені невеликі молекули, які вбивають ракові клітини, не пошкоджуючи здорові. Дослідники довели ефективність маломолекулярних сполук для знищення злоякісних клітин у лабораторних умовах. Новий метод має пройти доклінічні та клінічні випробування, аби в майбутньому його можна було б використовувати для лікування людей з лейкемією.

«Процес створення ліків від лейкемії – тривалий і затяжний, тому що він вимагає глибокого розуміння, як працюють клітини, чим відрізняються ракові клітини від нормальних, а також, які слабкі їх сторони можна використовувати», – зазначила професорка Барда-Саад-Міра.

Не відстають від ізраїльських колег і вітчизняні науковці. Так українські вчені наблизилися до створення нових ліків від раку грудей.

Джерело: MedicalXpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook