лабораторія

Американські вчені зробили прорив в лікуванні лейкемії

Вчені з Університету Райса та Центру лікування раку Андерсона при Університеті Техасу виявили потенційно нові ліки, які діють разом з іншими препаратами для лікування лейкемії. Ці ліки можуть захистити здорові клітини від ушкоджень.

Результати дослідження опубліковані в журналі Leukemia.

У попередніх дослідженнях вчені перевірили близько 45000 різних сполук, щоб знайти ефективні ліки проти лейкемії. У новому дослідженні вони вибрали 8 найбільш перспективних сполук. Вони перевіряли, як ці сполуки діють разом з хіміотерапевтичними препаратами, так і окремо від них.

Вчені виявили, що шість із восьми низькомолекулярних сполук були «смертельними» для клітин лейкемії. Цікавим відкриттям вчених було те, що сполуки змогли індукувати мітофагію, яка сприяє виведенню з ладу мітохондрій.

Мітофагія є ключовою для збереження клітини здоровою. Це сприяє обміну мітохондрій і запобігає накопиченню дисфункціональних мітохондрій.

Вчені переконані, що препарати, які викликають мітофагію, завдають менше шкоди здоровим клітинам. Тому вони вважають, що нові ліки будуть ефективними при лікуванні лейкемії.

Науковці планують дослідити, як ліки діють на клітини, яка доза буде ефективною для лікування лейкемії, а також вони планують провести нові дослідження на людях.

Нагадуємо, раніше дослідники з Університету Бар-Ілан в Ізраїлі розкрили новий підхід у лікуванні лейкемії.

Джерело: MedicalXpress

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook