Бджолина отрута допоможе доставляти ліки прямо в мозок

Бджолина отрута допоможе доставляти ліки прямо в мозок

Гематоенцефалічний бар’єр відфільтровує шкідливі речовини, щоб запобігти їх потраплянню в мозок. Але цей же бар’єр блокує доставку ліків. Вчені всього світу об’єднують зусилля для вирішення цієї проблеми.

Дослідники з Університету Джона Хопкінса вирішили протестувати мілетин, основне білкове з’єднання в отруті медоносної бджоли, щоб розблокувати ці щільні зв’язки та забезпечити доставку ліків прямо у мозок.

Результати дослідження опубліковані в Biomaterials.

«Наші перші результати показують, що мілетин може порушити цілісність гематоенцефалічного бар’єру», – сказав Пітер Сірсон, головний член Інституту нанобіотехнології.

«Це забезпечує новий підхід до доставки ліків у мозок, особливо великих терапевтичних засобів, таких як антитіла та наночастинки», – додає автор дослідження.

Вчені визначали механізми порушень щільних зв’язків при різних дозах мілетину. Критично важливим для дослідження було визначення доз, які не були токсичними для нейронів та дозволяли руйнування щільних контактів.

Вони планують перевірити оптимальні дози на більших моделях, оскільки розмір мозку та об’єм крові у мишей та людини різняться. Крім того, науковці сподіваються застосувати цей підхід на моделі хворих мишей, щоб продемонструвати терапевтичний ефект.

«Мілетин вивчається протягом багатьох десятиліть. Дослідники довгий час вважали, що він може бути корисним для доставки ліків, і наші дослідження підтверджують цю думку», – додала Каліна Христова, співробітниця INBT та співавторка дослідження.

Також раніше ми писали, що вчені припускають, що бджоли допоможуть боротися зі старінням.

Джерело: Medicalxpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook