Не перший рік весь світ живе в умовах нової реальності, коли пандемія вплинула на всі сфери суспільного життя. Самоізоляція та хвороби, неможливість спілкуватися з рідними та друзями так, як раніше, викликають почуття самотності.
Експерти намагалися зрозуміти, чи дійсно люди так потребують спілкування, а також, чи допомагають наші друзі справлятися з переживаннями та поганими емоціями.
Рене Дж. Томпсон, професор психології Вашингтонського університету в Сент-Луїсі, зібрала інформацію, щоб краще зрозуміти роль інших у регулюванні наших емоцій.
Результати були опубліковані в журналі Affective Science.
В рамках дослідження групі з 50 жінок і 37 чоловіків 5 разів на день протягом 2 тижнів пропонували відповідати на питання про те, чи вони діляться своїми негативними емоціями та переживаннями, з ким і чому. Їх також запитували, як на їх слова реагував їх співрозмовник.
Науковці хотіли зрозуміти, як часто люди звертаються до інших, аби поділитися своїми переживаннями, у якій формі вони це роблять та як реагують на це інші.
Як і очікували дослідники, люди з набагато більшою ймовірністю ділилися своїми негативними емоціями із близькими – родичами чи друзями, а не з колегами чи знайомими. Коли вони ділилися своїми переживаннями з іншими, відчували полегшення після розмови.
Експерти також помітили, що багато учасників шукали співчуття, турботу та розуміння, при цьому вони не хотіли отримати пораду чи допомогу від своїх співрозмовників.
Раніше ми писали, як не збожеволіти під час пандемії і впоратися з сезонним афективним розладом.
Джерело: Medicalxpress