Як не збожеволіти в часи пандемії і впоратися з сезонним афективним розладом?

Як не збожеволіти під час пандемії і впоратися з сезонним афективним розладом?

Коли погода стає холоднішою, а дні коротшими, деякі люди схильні до перевтоми, переживань та погіршення настрою. Проте психологи знають, як вберегтися від сезонного афективного розладу – варто діяти на випередження.

«Сезонний афективний розлад може призвести до млявості і зниження мотивації до здорових звичок, таких як здорове харчування, підтримання активності та управління стресом», – розповідає Джесіка Стерн, доктор філософії, клінічний психолог із військової сімейної клініки Стівена А. Кохена.

Якщо під час пандемії ви відчуваєте апатію, загальмованість та нудьгу, прислухайтесь до поради експертів.

Розпорядок дня

Ставте перед собою невеликі цілі, над досягненням яких потрібно працювати щодня. Наприклад, можна щоранку виділяти 10 хвилин на «потягушки» після сну. Це допоможе зарядитись енергією на цілий день.

Прогулянки на свіжому повітрі

Світлова терапія – ефективний спосіб лікування сезонного афективного розладу. Для цього потрібно щоранку гуляти на свіжому повітрі.

Фізична активність

Нещодавні дослідження показують, що фізична активність може покращити психічне здоров’я та загальне самопочуття. При цьому фізична активність – це не обов’язково відвідування тренажерного залу або фітнес-клубу. Це будь-які вправи, які можна виконувати вдома або на вулиці.

Список бажань

Якщо ви заплануєте цікаві заняття, це допоможе знизити повсякденний стрес. Наприклад, заплануйте, як ви проведете час на ці вихідні. Це може бути перегляд улюбленого фільму, прогулянка з друзями, романтичний вечір із близькою людиною.

Раніше ми писали, як відрізнити сезонну нудьгу від депресії.

Джерело: Healthline


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook