Дихайте глибше: вчені дослідили новий метод боротьби з тривогою

У той час як занадто глибоке дихання може викликати деякі соматичні симптоми паніки, контрольоване дихання може зменшити симптоми панічної атаки.

До такого висновку прийшли американські вчені, які дослідили, як вправи з дихання можуть допомогти подолати тривогу та зменшити симптоми панічної атаки.

У дослідженні взяли участь 40 добровольців, які скаржилися на почуття тривоги та періодичні напади панічних атак. Метою дослідження було з’ясувати, чи допомагають дихальні вправи впоратися з тривогою.

Виявилося, що глибоке дихання уповільнило серцебиття та стабілізувало артеріальний тиск. У цілому, дихальні вправи допомогли заспокоїтися. Аналізи крові також показали низький рівень кортизолу.

Інша група вчених з Італії виявила, що контрольоване дихання може мати аналогічні ефекти. Вони з’ясували, що дихальні вправи також можуть допомогти людині розслабитися, зменшити симптоми збудження, тривоги, депресії, гніву. Вчені вважають, що якщо людина навчиться контролювати своє дихання, це допоможе впоратися з тривогою, а також покращить самопочуття людини.

Нагадуємо, деякі експерти стверджують, що страх корисний для здоров’я.

Джерело: HealthLine


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook