Страх корисний для здоров'я

Експерти стверджують, що страх корисний для здоров’я

Страх – реакція нашої нервової системи на певні подразники. Організм у такий спосіб може сигналізувати про потенційну або очевидну небезпеку. Але чи знали ви, що страх корисний для здоров’я?

Природа страху

У стресовій ситуації вегетативна нервова система викликає знайомі фізіологічні зміни: прискорене дихання і збільшення частоти серцевих скорочень, почервоніння або блідість шкіри, метелики в животі, напруження м’язів, розширення зіниць та сухість у роті.

Користь від страху

Почуття страху, яке ми відчуваємо під час перегляду фільму або в іншій ситуації, зароджується в мозку, а саме – в мигдалині.

Мигдалина відповідає за обробку емоцій і запускає реакцію «бий або біжи». Саме в цей момент організм виділяє адреналін та кортизол, які збільшують частоту серцевих скорочень, підвищують артеріальний тиск, вповільняють дихання. Незалежно від того, реальна загроза чи ні, мозок реагує на неї однаково.

Вчені стверджують, що у людини після перегляду фільмів жахів знижується рівень реакції нервової системи на побутовий стрес і тривогу. Експерти пояснюють це тим, що людина здатна відчувати 2 типи страху: занепокоєння за близьких, за роботу тощо або ж тваринний страх небезпеки. Під час перегляду фільмів жахів страх витісняє абстрактні переживання, полегшуючи загальний стан людини.

Коли людина відчуваєте страх або емоційне збудження, волосся на шкірі стає дибки. У народі це явище називається гусячою шкірою або мурашками.

Американські вчені провели ряд експериментів. Виявилося, що відповідальна за появу мурашок система також тісно пов’язана із стовбуровими клітинами. Коли людина відчуває страх, стовбурові клітини починають відновлювати волосяні фолікули, з яких росте волосся. Дослідники зробили висновок, що мурашки на тілі можуть сприяти зростанню волосся.

Нагадуємо, лікарі порівняли користь для здоров’я від ходьби та від пробіжки.

Джерело: MedicalNewsToday


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook