Лікарі порівняли користь для здоров'я від ходьби та від пробіжки

Лікарі порівняли користь для здоров’я від ходьби та від пробіжки

Що краще – біг чи швидка ходьба? Це питання цікавить людей, які хочуть за допомогою спорту покращити своє здоров’я. Лікарі кажуть: все залежить від ваших цілей та стану здоров’я.

В одному дослідженні вчені проаналізували дані 32.000 бігунів і 15.000 тих, хто займається ходьбою, за 6 років. Виявилося, що останні витрачають вдвічі менше енергії та мають більше вагу. Крім того, коли інтенсивність та час тренування зрівняли, виявилося, що бігуни втрачали більше ваги та сантиметрів у талії, ніж ті, хто віддає перевагу ходьбі.

В іншому дослідженні у 18 жінок, які займалися ходьбою або бігом, виміряли порції їжі після тренування, а також рівень гормонів, що впливають на апетит та ситість. Незважаючи на те, що бігуни витратили більше енергії на тренування, вони з’їли навіть трохи менше, ніж ті, хто займався ходьбою.

Лікарі дійшли висновку:

  • біг зі швидкістю 10 км/год спалює 495 ккал за 30 хвилин;
  • ходьба зі швидкістю 6 км/год спалює 135 ккал за 30 хвилин.

Таким чином, біг найкраще підходить для підтримки гарної фігури. Але ходьба комфортніша за біг, вона підходить для людей будь-якого віку і з будь-якою масою тіла, навіть ожирінням.

Лікарі вважають, що ходьба може збільшити тривалість життя здорових людей так само ефективно, як і біг. Принаймні, якщо витрачати на заняття стільки ж енергії.

Нагадуємо, експерти назвали найкращий час для засинання.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook