Як допомогти людині, яка бореться з депресією: поради психологів

За даними Національного інституту психічного здоров’я США (NIMH), приблизно 21 млн дорослих хоча б раз в житті мали депресію.

Як допомогти людині, яка перебуває у стані депресії, розповіли американські психологи.

«Найважливіше, що ми можемо запропонувати таким людям, — це ми самі, наш час», — сказала психолог Мелісса Гонсалес-Стрік.

Хоча депресія стає все більш поширеною в сучасному світі, багато людей все ще не знають, як допомогти своїм близьким, друзям чи колегам, які стикаються з цією хворобою. З цією метою, психологи зібрали поради, які можуть бути корисними у таких випадках.

По-перше, важливо пам’ятати, що депресія — це хвороба, і не можна звинувачувати людину за те, що вона відчуває. На думку фахівців, найважливішим є проявляти емпатію та підтримку. Запитуйте, як вони себе почувають, надихайте їх до відкритих розмов та уважно їх слухайте.

По-друге, підтримайте близьку людину та почуйте, що вона говорить. Говоріть спокійно, з посмішкою, дивіться в очі. Запропонуйте спільну справу або хобі, що допоможе їй відволіктися від негативних думок.

По-третє, допоможіть близькій людині знайти психолога, якщо вона про це ще не думала. Можливо, така людина не знає про безкоштовні консультації та підтримку у відповідних службах, що надають професійну допомогу. Порадьте звернутися до лікаря або психолога та запропонуйте допомогу у пошуку.

Джерело: Health


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook