Львівські науковці розробили бинт, який зупиняє артеріальну кровотечу

Ще один винахід “Львівської політехніки”, який вже активно застосовують на передовій наші бійці, – гідрогелеві пов’язки. Вони стають у нагоді в разі опіків, а також загоюють рани.

Щодо розробленого бинту, то він — аналог відомого у всьому світі препарату, який зупиняє кров при тяжких ранах. Однак, які компоненти науковці використали у своїй розробці — таємниця.

«Ми хотіли зробити особливістю нашого бинта те, щоб він утворював міцний механічний тромб. Навіть коли кровотеча знову розпочнеться, кров не витікатиме назовні», — розповідає Соломія Капаціла, студентка Національного університету “Львівська політехніка” з наукової групи, що розробила цей бинт.

За її словами, на передовій така пов’язка здатна врятувати життя. Мова про артеріальну — найбільш небезпечну кровотечу. Під час поранення бійцям накладають турнікет, який перетискає кінцівку і таким чином зменшує крововтрату. Але якщо до лікарні їхати далеко і турнікет надто довго перетискає руку або ногу — в тканинах починається процес відмирання. Це може призвести до ампутації. Кровоспинний бинт дозволяє послабити турнікет і зберегти кінцівку.

Кровоспинний бинт — ще на стадії клінічних досліджень. А от гідрогелеві пов’язки, які допомагають загоєнню ран, тут вже виготовляють та передають бійцям.

«Вже є чотири повідомлення з передової дуже ефективного використання при опіках від фосфорних бомб», — розповів доктор хімічних наук Національного університету “Львівська політехніка” Володимир Самарик.

Фінансування виробництва – і державне, і за кошти благодійників. Науковці уже передали в шпиталі та на передову – понад 40 тисяч гідрогелевих пов’язок.

Джерело: Вікна


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook