Вчені створили «розумні» бинти для спостереження за станом ран

Співробітники Бінгемтонського університету перевірили ефективність «розумного» бинта, що стежить за станом рани і відправляє звіти лікарям.

Завдяки отриманим даним, лікар може перевірити стан рани і відстежити рухову активність пацієнта.

Вчені сподіваються, що клінічні випробування будуть проведені найближчим часом.

Результати дослідження опубліковані в журналі ACS Sensors.

«Розумний» бинт має нанодатчики, які відстежують стан ран. Також він має нагрівальний елемент для підтримування оптимальної температури.

«Ми хотіли, щоб його використовували спеціально для дистанційної перевірки ран… Відсутність клею зменшує ризик пошкодження шкіри, яке трапляється, коли на відкриту рану наноситься клей, а шкіра, що зажила, видаляється разом із клеєм», – йдеться у заяві.

Цей «розумний» бинт містить датчик, який може чутливо вимірювати рівень вологості рани, а потім передавати дані на смартфон, не вимагаючи від лікарів знімати пов’язку.

У майбутньому вчені планують налаштувати виріб відповідно до різних типів ран. Технологія може допомогти лікарям ефективно стежити за ранами.

Особливо «розумний» бинт допоможе при загоюванні хронічних ран. Вчені визнають, що необхідні додаткові дослідження, перш ніж такі пов’язки стануть доступними для широкого загалу.

Джерело: MedicalXpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook