дієта

Вчені з’ясували, чи допомагає середземноморська дієта знизити ризик деменції

Численні дослідження показали, що правильне збалансоване харчування може знизити ризик деменції. Зараз вчені з Лундського університету у Швеції вирішили дослідити, чи допомагає знизити ризик розвитку деменції середземноморська дієта.

Результати дослідження опубліковані в журналі Neurology.

Середземноморська дієта передбачає споживання у великій кількості овочів, бобових, фруктів, риби, а також споживання у невеликій кількості молочних продуктів, м’яса та насичених жирних кислот.

«Попередні дослідження впливу дієти на ризик розвиток деменції показали неоднозначні результати», — сказала автор дослідження Ізабель Гланс.

У новому дослідженні взяли участь 28 000 людей. Виявилось, що через деякий час у 6,9% учасників була діагностована деменція. Дослідники перевірили, якої дієти вони дотримувалися. Деякі з них дотримувалася середземноморської дієти.

Зі слів вчених, немає зв’язку між середземноморською дієтою та деменцією. Ця дієта майже не знизила ризик розвитку цього захворювання.

Вчені вважають, що потрібні додаткові дослідження.

Зі слів науковців, дієта може незначною мірою впливати на пам’ять і мислення, тому не потрібно повністю від неї відмовлятися.

Джерело: MedicalXpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook