Лікарі розповіли про негативний вплив COVID-19 на серцево-судинну систему і дали декілька порад

Дослідження китайських вчених показують, що проблеми із серцево-судинною системою виникають у близько 20% госпіталізованих хворих на COVID-19. За останній рік все більше пацієнтів, у яких був діагностований ковід, скаржаться на проблеми з серцем.

Про це повідомляє видання Times Now.

«Через пандемію частота серцевих нападів і серцевої недостатності зросла на 25-30% у людей. Пацієнти, яких через COVID-19 довелося госпіталізувати чи підключати до апарату штучної вентиляції легенів, зараз набагато більш уразливі до серцевих захворювань, і ми спостерігаємо значний сплеск таких випадків», – зазначив лікар Л.К. Джа, заступник директора з кардіології в лікарні Сарводая.

За словами лікарів, коронавірус негативно впливає на серце людини.

«Вірусна інфекція не тільки вбиває клітини серцевого м’яза, а й руйнує одиниці м’язових волокон, відповідальні за скорочення серцевого м’яза. Також після одужання вірус зберігається в організмі протягом багатьох місяців. Артерії залишаються запаленими, це призводить до серцевих нападів та інших ускладнень», – додав лікар Джа.

Тому лікарі рекомендують після одужання зменшити рівень фізичної активності на деякий час.

«Бажано не робити жодних інтенсивних фізичних вправ протягом наступних шести місяців після інфікування. Підходять лише легкі вправи, такі як швидка ходьба або біг на невеликі дистанції», – сказав лікар.

Він радить не піднімати гантелі та не бігати на біговій доріжці, адже це додаткове навантаження на серце.

Джерело: Times Now


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook