Як українським біженцям отримати медичну допомогу в Німеччині?

Українці в Німеччині отримують усю необхідну медичну допомогу. Їм надається доступ до повного спектра пільг і послуг, які пропонує загальнообов’язкове медичне страхування. Лікуючий лікар визначає в кожному конкретному випадку точний обсяг необхідних пільг і послуг.

Про це повідомляє пресцентр МОЗ України.

Зазначається, що передумови для доступу до зазначених пільг загальнообов’язкового медичного страхування для громадян України включають, серед іншого: реєстрацію (процес ідентифікації та внесення до Центрального реєстру іноземців), подання заяви на отримання статусу тимчасового захисту з метою лікування до Центрального реєстру іноземців і реєстрацію в Німеччині згідно з Федеральним законом «Про реєстрацію».

Для цього необхідно зв’язатися з відповідальним центром прибуття або контактним центром міста, в якому тимчасово проживає людина. Отримати медичну консультацію, огляд лікаря та вакцинацію можна одразу в цих центрах.

Поки триває процес реєстрації, українських громадян розміщують у тимчасовому житлі. Там їх запитують про стан здоров’я та спеціальні потреби: вагітність, хронічне захворювання, ліки (наприклад, інсулін). Для подальшого звернення до сімейних лікарів та лікарень потрібна медична страховка, з якою майже все лікування, включно з ліками, є безоплатним. Про таку страховку слід запитати у своєму центрі прибуття або контактному центрі.

Як потрапити до лікаря на прийом?

Щоб потрапити до лікаря, треба мати направлення на лікування. У деяких муніципалітетах замість направлення видають медичну картку. Українці, які зупинилися в муніципальних притулках або приватному житлі, можуть отримати направлення/картку в органах місцевої влади, зазвичай це соціальні служби. Після цього можна звертатися до лікаря.

Як отримати невідкладну медичну допомогу?

У невідкладних випадках, коли існує загроза життю та здоров’ю, медичну допомогу надають без направлення. У таких екстрених ситуаціях зазначена необхідна медична допомога також є безоплатною. Екстрену допомогу можна викликати за номером 112.

Як отримати медичну допомогу українцям без документів?

Якщо у громадянина України немає документів, медичної страховки або існують інші труднощі, він може звернутися до організацій, які анонімно і безоплатно лікують людей без документів. Відповідну організацію в потрібному регіоні можна знайти за посиланням.

Спеціальні послуги для українців, які втікають від війни

У Берліні діють понад 500 лікарських практик, які пропонують безоплатну медичну та психологічну допомогу. Інформацію про них можна знайти за посиланнями www.kvberlin.dewww.medflex.de/help-ukraine

Якщо вам не вдалося знайти відповіді на свої запитання щодо медичної допомоги в Німеччині, можна звернутися до некомерційної організації «MedWatch» за адресою kontakt@medwatch.de. Там є волонтери, які спілкуються українською та російською мовами.

Знайти контакти лікарів можна за цим посиланням https://www.116117.de/de/ukraine.php.

Джерело: МОЗ України

Раніше ми писали, як українським біженцям отримати медичну допомогу у Франції.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook