Як українським біженцям отримати медичну допомогу у Франції?

У Франції працює загальнообовʼязкова система медичного страхування. Українцям, які переїхали до Франції після 24 лютого 2022 р., для отримання медичного страхування у цій країні потрібно мати довідку про тимчасовий захист (APS), яку видають у префектурах.

Про це повідомляє МОЗ України на офіційному сайті.

У відомстві пояснили, як українці можуть отримати медичну допомогу в цій країні.

Зазвичай при префектурах працюють представники організацій, які оформлюють страхування. Протягом тижня після оформлення документ, що підтверджує страхування, надходить на вказану заявником поштову адресу. Поліс медстрахування потрібно брати з собою на кожний прийом до лікаря, а деякі заклади можуть попросити ще й посвідчення про тимчасовий захист.

Українці, які отримали тимчасовий захист у Франції, мають право на страхування Assurance Maladie в рамках універсальної системи захисту здоров’я (Puma) та додаткового солідарного медичного страхування (CSS) протягом року.

Такий вид страхування забезпечує повне покриття витрат на медичне обслуговування.

Безоплатну невідкладну допомогу можна отримати без довідки про тимчасовий захист та поліса медичного страхування в найближчій державній лікарні. З собою потрібно мати паспорт чи інше посвідчення особи.

Крім того, без страхування отримати термінову медичну допомогу можна в гуманітарних організаціях (наприклад, «Лікарі без кордонів», Товариство Червоного Хреста та ін.) за місцем проживання. При центрах допомоги українцям зазвичай є представники Червоного Хреста, які можуть надати медичну консультацію та виписати рецепт на безоплатні ліки в аптеці.

Більшість ліків у Франції доступні за рецептом.

Якщо людина нещодавно приїхала до Франції і ще немає медичного страхування, вона може отримати рецепт на ліки у пунктах Червоного Хреста. За цим рецептом ліки мають бути безоплатні. Проте на практиці деякі аптеки можуть не відпускати ліки за рецептами Червоного Хреста безоплатно.

Після отримання тимчасового захисту та медичного страхування за рецептом потрібно звертатись до лікаря загальної практики, лікуючого лікаря, акушерки, також рецепт може виписати директор або заступник директора лабораторії в межах їхньої професійної діяльності.

Безоплатно або з частковим відшкодуванням доступні ліки, внесені до Переліку ліків, що підлягають відшкодуванню по лінії соціального забезпечення (Liste des médicaments remboursables aux assurés sociaux).

Розмір відшкодування вартості залежить від категорії, до якої віднесено препарат. Чим він дорожчий та ефективніший, тим більшу частину вартості відшкодовує страхування. Відшкодування може становити від 15% до 100% на всій території Франції.

На цьому сайті можна знайти детальну інформацію про препарати, їхню вартість та розмір відшкодування. Наразі більшість препаратів для українців — безоплатні. Вітаміни ж потрібно оплачувати, якщо вони не є обовʼязковими (як, наприклад, деякі вітаміни для вагітних).

Щоб отримати ліки в аптеці безоплатно, потрібно мати з собою рецепт і страховий поліс.

медичне страхування

Крім того, медичне страхування у Франції покриває частково або повністю:

  • витрати на смужки для самоконтролю рівня глюкози у крові;
  • вакцини проти COVID, вакцини відповідно до календаря щеплень та рекомендовані вакцини;
  • витрати на замінники нікотину за рецептом;
  • витрати на окуляри, лінзи – у разі деяких діагнозів;
  • витрати на слухові апарати та консультації та дослідження для їх отримання;
  • витрати на медикаментозне запліднення для гетеросексуальних пар, самотніх жінок та пар, що складаються з двох жінок;
  • витрати на безглютенові продукти для пацієнтів, хворих на целіакію.

Джерело: МОЗ України

Раніше ми писали, як українським біженцям отримати медичну допомогу в Грузії.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook