Військовий облік для жінок-фармацевтів: коли і кому?

Раніше повідомлялось, що з 1 жовтня 2022 року в Україні жінки у віці від 18 до 60 років окремих категорій повинні стати на військовий облік. Такий обов’язок з’явився із прийняттям наказу Міністерства оборони України від 11 жовтня 2021 року № 313.

На військовий облік мають стати жінки деяких спеціальностей, в т.ч. і жінки, які мають такі спеціальності, як медицина і фармація.

Вимоги до жінок:

Для постановки на військовий облік жінки мають відповідати таким критеріям:

  • бути старшими за 18 і молодшими за 60 років;
  • не мати протипоказань за станом здоров’я;
  • мати спеціальність чи професію, яка споріднена з військово-обліковою спеціальністю.

Наразі Міністерство оборони відтермінувало взяття жінок на військових облік до 1 жовтня 2023 року. Відповідний указ підписав глава відомства Олексій Резніков.

Про це повідомила Ганна Маляр в Телеграм каналі.

Жодних заборон на виїзд жінкам за кордон з 1 жовтня немає.

«Разом з тим, розуміючи, що законотворчий процес є тривалим, паралельно Міноборони, в межах повноважень, підготувало наказ, яким вчергове відтермінувало строки взяття жінок відповідних професій/спеціальностей на військовий облік ще на рік – до 1 жовтня 2023 року. Відповідний наказ вчора, 6 вересня, підписав міністр оборони Олексій Резніков», – написала Маляр.

При цьому вона нагадала, що норма про обов’язкову постановку жінок відповідних професій/спеціальностей на військовий облік регулюється саме законом.

«Ще на рік – до 01 жовтня 2023, відтерміновано строки, а за цей час парламентарі зможуть на законодавчому рівні встановити, що військовий облік жінок відповідних професій/спеціальностей є виключно добровільним”, – зазначила Маляр.

Хочете дізнатися більше? Наш юрист вже готує роз’яснення щодо військового обліку фармацевтів. Скоро ви зможете ознайомитися з ним на нашому сайті.

Джерело: РБК-Україна


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook