У МОЗ розповіли, як біженцям з України отримати медичну допомогу в Литві

Біженці з України, що знайшли прихисток в Литві через війну, можуть отримувати безоплатну медичну допомогу. Для цього потрібно мати тимчасову посвідку.

Про це повідомляє МОЗ України на офіційному сайті.

«У реєстраційному центрі українець отримає картку, де буде вказано персональний код електронної історії здоров’я ESI. Цей код дозволяє ідентифікувати людину для отримання медичних послуг та ліків за рецептом – його слід показувати в медичних закладах та аптеках», – йдеться в повідомленні.

Як зазначають в МОЗ, українці в Литві можуть розраховувати на такі медичні послуги:

  • послуги швидкої допомоги та охорони здоров’я;
  • медичну реабілітацію поранених на війні;
  • щеплення від COVID-19.

До того ж, як додають в МОЗ, шукачам притулку з України Литва забезпечує безоплатні медичні послуги, серед яких:

  • невідкладна медична допомога;
  • огляд і медична допомога під час вагітності та пологах;
  • інші медичні послуги, ненадання яких може призвести до погіршення здоров’я та необхідності невідкладної медичної допомоги тощо.

Як працює медична система у Литві?

Щоб отримати планову медичну допомогу в Литві, слід для початку звернутися до лікаря загальної практики — сімейного лікаря. Для цього необхідно звернутися до  спеціально відведеного медичного закладу на території самоврядування, де зареєстрована особа.

Якщо людина вже застрахована обов’язковим медичним страхуванням у Литві, то вона може зареєструватися у вибраній медичній установі. Для отримання безоплатних послуг слід переконатися, що медичний заклад має договір із територіальною лікарняною касою.

Сімейний лікар надає медичну допомогу в межах своїх компетенцій або, якщо це необхідно, направляє пацієнта до вузького спеціаліста.

У Литві діє обов’язкове медичне страхування, тобто всі резиденти платять внески. Натомість отримують безоплатне медичне обслуговування у державних, муніципальних і приватних закладах, які уклали договори з лікарняними касами. Виняток становлять певні аналізи чи процедури, які не покриває Державна лікарняна каса — за них потрібно платити.

Екстрена та невідкладна медична допомога безоплатні для всіх резидентів Литви незалежно від громадянства та наявності у них страхового поліса. Якщо іноземний громадянин не має статусу резидента, то має відшкодувати вартість медичної допомоги або звернутися до своєї страхової компанії, в якій він оформляв поліс для поїздки в Литву.

Громадяни України, які зареєструвалися для отримання тимчасового захисту, автоматично отримують державне медичне страхування. Якщо такі українці починають легально працювати в Литві, з їх зарплати автоматично вираховуються страхові внески — і вони також застраховані. Якщо особа не зареєстрована для отримання притулку і не має офіційного працевлаштування, їй рекомендовано купити приватну страховку. Перелік приватних страхових компаній: www.draudimas.lt/pages/draudimo-bendroves.

Нагадуємо, у МОЗ розповіли, як біженцям з України отримати медичну допомогу у Молдові.

Джерело: РБК-України

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook