“Доступних ліків” проти хронічних обструктивних захворювань легень стало більше, – НСЗУ

7 вересня Кабінет Міністрів прийняв постанову, яка дозволить українцям безоплатно отримувати ліки проти хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ). Вартість лікарських засобів відшкодовуватиме Національна служба здоров’я України.

Про це повідомляє МОЗ України на офіційному сайті.

Хронічне обструктивне захворювання легень – невиліковне, у хворих спостерігається ускладнене дихання, важка задишка, хронічний кашель. ХОЗЛ є найчастішою причиною інвалідизації і летальності серед усіх захворювань респіраторної системи. В Україні від ХОЗЛ страждають близько  4 % населення. Симптоми хвороби полегшують за допомогою препаратів.

До сьогодні для лікування проти ХОЗЛ здійснювалась реімбурсація монопрепаратів (тобто тих, які містять в складі одну активну речовину). Постанова розширює програму реімбурсації двома новими комбінованими лікарськими засобами.

До програми реімбурсації (відшкодування) увійдуть:

  • Будесонід + Формотерол (порошок або аерозоль для інгаляцій),
  • Сальметерол + Флютиказон  (порошок для інгаляцій).

Отримувати лікарські засоби проти ХОЗЛ за програмою «Доступні ліки» пацієнти зможуть після оновлення Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення (після його публікації на офіційному сайті  МОЗ).

Щоб отримати електронний рецепт на препарати для лікування проти ХОЗЛ, пацієнту необхідно буде звернутися до лікаря первинної медичної допомоги.

Отримувати «Доступні ліки» українці можуть безоплатно або з невеликою доплатою у будь-якій аптеці, яка має договір з Національною службою здоров’я України, яка і відшкодовує вартість лікарських засобів аптекам.

Джерело: МОЗ України

Раніше ми писали, з початку війни 1 458 899 українців отримали 6 199 590 електронних рецептів на “Доступні ліки” та інсуліни. Крім того, 1 260 034 пацієнти погасили 4 949 822 e-рецептів.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook