вакцинація

Вчені виявили антитіла, які захищають від COVID-19 краще, ніж деякі вакцини

Антитіла, які виробляються в організмі проти SARS-CoV-2, з’являються вже в перші кілька днів після зараження, а їх наявність вказує на те, що людина була інфікована SARS-CoV-2 незалежно від перебігу захворювання

Команда вчених з Тель-Авівського університету виявила, що антитіла пацієнтів, які одужали від COVID-19, ефективні в нейтралізації всіх відомих штамів вірусу, включаючи варіанти Дельта та Омікрон.

На думку дослідників, це відкриття може усунути необхідність повторних ревакцинацій і зміцнити імунну систему пацієнтів із групи ризику.

Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Communications Biology.

«У цьому дослідженні ми показали, що два антитіла під назвою TAU-1109 і TAU-231 насправді дуже ефективні для знешкодження варіантів Дельта та Омікрон. Згідно з нашими даними, ефективність першого антитіла TAU-1109 у нейтралізації штаму Омікрон становить 92%, а у нейтралізації штаму Дельта – 90 %. Друге антитіло TAU-2310 нейтралізує варіант Омікрон з ефективністю 84%, а варіант Дельта – з ефективністю 97%», – сказала автор дослідження Наталія Фройнд.

За словами науковця, ефективність цих антитіл може бути пов’язана з еволюцією вірусу.

Ці виділені антитіла були відправлені на додаткові тести для перевірки їх ефективності проти живих вірусів у лабораторних умовах.

Вчені сподіваються, що за допомогою цих виділених антитіл можна буде лікувати COVID-19, особливо цей метод терапії може бути корисним для людей з ослабленим імунітетом та людей із групи ризику.

Джерело: ScienceDaily

Раніше ми писали, вчені розробили ліки, які атакують золотистий стафілокок.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook