Кеторол експрес

Гострий біль під час травм? «Кеторол Експрес» – найшвидша допомога!

Травми – доволі поширене явище. Переломи, вивихи, забої, розтягнення – отримати подібні ушкодження може людина будь-якого віку, адже спортивні та побутові навантаження, користування транспортом і навіть несприятлива погода є факторами, що підвищують ризик травмування. Незмінним супутником травм є біль – гострий, сильний, а іноді й нестерпний. Тож коли травмована людина або її близькі звертаються до аптеки, вони насамперед запитують про знеболювальне. Про засіб, що здатен швидко втамувати інтенсивний біль. Звісно, болезаспокійливих препаратів на полицях аптек чимало, однак ключовими вимогами запиту є вираженість та швидкість аналгезії. Як обрати ліки, що відповідають таким критеріям?

Будь-яке ушкодження тканин супроводжується не лише болем, але й запаленням. Тому важливо, щоб рекомендований засіб, окрім знеболювальної, чинив і протизапальну дію. Отже, обирати будемо серед нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП) – досвід їхнього ефективного застосування, зокрема і під час травм, налічує десятки років. Однак за вираженістю терапевтичних ефектів НПЗП відрізняються один від одного. До прикладу, диклофенак чинить переважно протизапальну дію, а кеторолак – знеболювальну. Дослідження доводять, що за силою аналгезуючого ефекту кеторолак можна порівняти з морфіном, що значно перевищує знеболювальні можливості інших НПЗП. Проте, на відміну від опіоїдів, кеторолак не пригнічує дихання, не чинить седативного ефекту та не спричиняє медикаментозної залежності [1]. Тож якщо необхідно втамувати  гострий біль, варто звернути увагу на кеторолак. Під час прийому всередину діюча речовина поступово всмоктується, за годину розпочинається аналгезія, яка протягом 2-3 годин сягає максимального рівня. Але для травмованої людини, що страждає від сильного болю, це доволі тривалий проміжок часу.

Утім, рішення існує. Компанія Dr. Reddy’s Laboratories розробила та запатентувала особливу лікарську форму кеторолаку – таблетки, що диспергуються в ротовій порожнині. Препарат «Кеторол Експрес» є ефективною і насправді швидкою допомогою під час гострого болю. Яким чином він діє?

Ородисперсні таблетки розпадаються в роті протягом 30 секунд, активна речовина (кеторолаку трометамін) швидко всмоктується і менш ніж за 10 хвилин у крові створюється концентрація кеторолаку, необхідна для настання знеболення [2]. Тож якщо порівняти час початку аналгезії при прийомі звичайних таблеток кеторолаку (1 година) та «Кеторолу Експрес» (10 хвилин), перевага останнього стає очевидною. Утім, це не єдиний його плюс.

Кеторол

Більшість лікарських засобів для внутрішнього застосування потребують певних умов прийому. Зазвичай їх запивають водою. Якщо ж ідеться про «Кеторол Експрес», то запивати його не обов’язково. Сама назва лікарської форми – таблетки, що диспергуються в ротовій порожнині, – говорить про це. Якщо таблетку покласти на язик, вона швидко розчиняється під дією слини. І жодної гіркоти по собі не лишає – «Кеторол Експрес» має легкий, приємний смак м’яти. Це дуже зручно – ліки за потреби можна прийняти в будь-яких умовах: у спортивній залі, під час подорожі, на роботі. Навіть просто в аптеці, якщо ситуація вимагає негайного знеболення. Зазвичай аналгезія триває 5-6 годин. Для подовження контролю над болем препарат можна приймати до 4-х разів на добу, з інтервалом 4-6 годин [1].

Однак варто пам’ятати, що «Кеторол Експрес» – це засіб для купірування саме гострого болю. Тобто, якщо стався забій тканин, раптове розтягнення зв’язок або вивих суглоба, «Кеторол Експрес» – це ефективне рішення. Він допоможе, коли болить зуб, втамує спровокований різким рухом біль у шиї або спині. Втім, для лікування тривалого болю, спричиненого, до прикладу, хронічними захворюваннями опорно-рухового апарату, призначають інші НПЗП. Прийом «Кеторол Експрес» має обмеження в часі – до 5 діб, але цього часу цілком достатньо, щоб гострий, навіть сильний біль відступив.

Отже, підсумуємо:

  • «Кеторол Експрес» – це кеторолак, НПЗП з вираженою болезаспокійливою дією;
  • «Кеторол Експрес» – це особлива лікарська форма кеторолаку – ородисперсні таблетки, завдяки якій початок дії препарату скорочується до 10 хвилин [2]. Ця властивість дозволяє надати пацієнту швидку допомогу під час гострого болю;
  • Таблетки «Кеторол Експрес» не потребують запивання водою, що забезпечує комфортний прийом препарату в будь-яких умовах.

«Кеторол Експрес» – це ефективне, швидке тамування гострого болю різного походження, зокрема під час травм.

  1. Інструкція для медичного застосування лікарського засобу Кеторол Експрес.
  2. Патентна публікація WO 2018/ 197932 Al. PHARMACEUTICAL COMPOSITIONS OF KETOROLAC. Applicant: DR. REDDY’S LABORATORIES LTD. Доступ за посиланням: https://patentscope.wipo.int/search/en/detail.jsf?docId=WO2018197932.

Публікується на правах реклами. Відповідальність за зміст несе рекламодавець. Копіювання чи інше використання допускається з письмового дозволу редакції. Інформація для професійної діяльності медичних та фармацевтичних працівників. Повна інформація (характеристики, властивості ліків) та перелік можливих побічних ефектів містяться в інструкції з медичного застосування, яка розміщена на сайті Державного реєстру лікарських засобів України (www.drlz.kiev.ua).


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook