Золотистий стафілокок

Коли антибіотики не працюють: вчені розробили антитіла, які атакують золотистий стафілокок

Через стрімке поширення штамів бактерій, стійких до антибіотиків, вчені розробляють нові антибактеріальні моноклональні антитіла.

Їхня перевага перед антибіотиками полягає у високій специфічності. Також вони не впливають на мікрофлору (мікробіом) людини. Тому вивчення та розробка нових моноклональних антитіл не припиняється.

Бактерія Staphylococcus aureus має стійкість до багатьох антибіотиків. Вона зв’язує імуноглобуліни, після чого вони не можуть залучати імунні клітини та активувати систему комплементу.

Американські дослідники з Гарвардської медичної школи об’єднали частину моноклонального антитіла мишей з людським імуноглобуліном і зробили в ньому кілька амінокислотних замін. Нові антитіла, отримані вченими, знищували золотистий стафілокок набагато ефективніше.

Антитіло вже протестували на мишах. Цей варіант знижував бактеріальне навантаження та зменшував абсцеси у тканинах.

Отримані результати, на думку вчених, можуть допомогти у майбутньому розробити нові ліки для лікування хворих на рак, а також для лікування пацієнтів з аутоімунними захворюваннями та астмою.

Раніше ми писали, вчені розробили новий антибіотик, який нейтралізує стійкі до більшості ліків бактерії.

Джерело: PCR News

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook