Вакцина від туберкульозу

Нова вакцина від туберкульозу ефективна і для профілактики, і для лікування захворювання

Сьогодні туберкульоз лікують антибіотиками. Часто лікування тривале і не завжди ефективне. Вченим із Данії вдалося розробити нову вакцину проти туберкульозу, яка зможе використовуватись і для профілактики, і для лікування захворювання.

Нове дослідження, яке проводилося в Університетській лікарні Осло, показує, що вакцина H56:IC31 може бути введена людям, які вже захворіли. Вакцина допоможе імунній системі боротися з бактеріями туберкульозу. Її можна використовувати разом з антибіотиками.

«Дослідження показує, що вакцина зміцнює імунітет, що є основною зброєю у боротьбі з туберкульозом», – каже керівник дослідження Ганна-Маргарита Дірхол-Ріїсе.

Вчені з Данії спочатку розробили вакцину для профілактики. Згодом вони вирішили з’ясувати, чи можна використовувати вакцину для лікування туберкульозу, коли людина вже захворіла.

Результати нового дослідження свідчать, що це можливо. Виявилось, вакцина може допомогти імунній системі атакувати бактерії туберкульозу та ефективно боротися з ними.

Нагадуємо, американські вчені досягли прогресу в пошуках універсальної вакцини проти грипу.

Джерело: MedicalXpress

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook