Вітамін Д

Вітамін D та Омега-3 жирні кислоти ефективні проти аутоімунних захворювань – дослідження

Вітамін D та Омега-3 жирні кислоти знижують ризик розвитку аутоімунних захворювань. До такого висновку прийшли вчені. Такий ефект виникає у разі щоденного прийому добавок.

Дослідники з клініки Brigham and Women’s Hospital виявили, що учасники, які приймали вітамін D або вітамін D і Омега-3 жирні кислоти, мали менший ризик захворіти на аутоімунні захворювання.

Учасників експерименту розділили на 4 групи, одна з яких приймала 2000 МО вітаміну D на добу, друга та четверта – плацебо, а третя – 1000 мг омега-3 жирних кислот.

Дослідження проводилося протягом 5 років.

Виявилось, що у учасників, які приймали вітамін D і омега-3 жирні кислоти, було менше виявлених аутоімунних захворювань, ніж у тих, хто приймав плацебо.

«Тепер, коли мої пацієнти, колеги чи друзі запитують мене, які вітаміни чи добавки я б рекомендувала їм приймати для зниження ризику аутоімунних захворювань, у мене є нові рекомендації», – говорить авторка дослідження Карен Костенбейдер. Вона додає: «Я пропоную вітамін D 2000 МО на день і Омега-3 жирні кислоти 1000 мг на день».

Нагадуємо, вчені виявили, за допомогою якого механізму вітамін D знімає запалення.

Джерело: MedicalXpress

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook