медицина Молдова

У МОЗ розповіли, як біженцям з України отримати медичну допомогу у Молдові

Громадяни України, які стали біженцями, можуть отримати медичну допомогу у Молдові.

Про це повідомляє МОЗ на офіційному сайті.

За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ) до Молдови виїхало майже півмільйона українців.

Як отримати медичну допомогу у Молдові?

Щоб отримати безоплатну медичну допомогу в Молдові під час війни в Україні достатньо документа, що підтверджує особистість, — закордонного або національного паспорта, свідоцтва про народження, ID-картки.

Міністерство охорони здоров’я Республіки Молдови не публікувало розпоряджень щодо безоплатної медичної допомоги для українців та умов її отримання. На офіційних ресурсах наразі такої інформації немає. Проте в правилах Національної медичної страхової компанії Молдови вказано, що іноземці, які отримали в Молдові будь-яку форму захисту та включені до програми інтеграції, на період її здійснення мають право на безоплатне медичне страхування.

Також в коментарях для медіа представники медичної сфери зазначали, що тимчасові переселенці з України зможуть мати необмежений доступ до державної медицини в клініках та амбулаторіях за місцем проживання. Про готовність допомагати українцям безоплатно заявили деякі приватні заклади.

Таким чином, безоплатна медична допомога для українців в Молдові доступна:

  • на прикордонних пунктах та в центрах тимчасового розміщення, де працюють медичні бригади;
  • в закладах первинної медичної допомоги за місцем проживання;
  • у деяких приватних клініках, центрах допомоги і лабораторіях, які готові надавати безоплатну допомогу українцям.

Якщо переселенець з України проживає у місті, він може звернутися до поліклініки за місцем проживання, а у разі проживання у сільській місцевості — до районної лікарні. Сервіс для запису на прийом до лікарів у Молдові (для медичної допомоги приватним шляхом) — doc.online/md.

Деякі приватні заклади та лікарі-добровольці готові надати безоплатну допомогу українцям. Їхні контакти можна знайти на офіційному сайті допомоги українцям у Молдові www.dopomoga.gov.md у рубриках «Корисні посилання» (розділ «Охорона здоров’я») та «Приватні оголошення» (розділ «Лікарі»), а також в Google-документі — контактний список лікарів-волонтерів. У списку є спеціалісти всіх сфер — від сімейних лікарів і педіатрів до стоматологів, фахівців онкологічних центрів, лабораторій.

Які послуги безкоштовні?

Для українських іммігрантів у Молдові Всесвітня організація охорони здоров’я, ЄС, а також такі країни, як Індія, Італія, Ізраїль та США надали гуманітарну допомогу: необхідні ліки та медичні засоби.

Навіть хворі на цукровий діабет можуть отримати інсулін безоплатно.

Крім того, українські жінки мають доступ до безоплатного медичного обслуговування, яке фінансується Фондом ООН у галузі народонаселення, у всіх медичних центрах країни.

Зокрема, допологовий та післяпологовий догляд, а також послуги, пов’язані з плануванням сім’ї, пологами, кесаревим розтином, лікуванням інфекцій, цитологічним дослідженням для профілактики раку шийки матки.

Пацієнти з важкими захворюваннями, які потребують госпіталізації та комплексного лікування, можуть бути перевезені в інші країни ЄС після встановлення критеріїв переведення медичними підрозділами Республіки Молдова.

Українці в Молдові мають безоплатний доступ до невідкладної медичної допомоги. Гроші за таку допомогу відшкодовує лікарням Фонд обов’язкового медичного страхування.

Раніше у МОЗ розповіли, як біженцям з України отримати медичну допомогу в Німеччині.

Джерело: МОЗ України

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook