Як зберігають вакцини за відсутності електроенергії: роз’яснення МОЗ

Останнім часом пацієнти занепокоєні через збереження якості вакцин в амбулаторіях чи пунктах щеплення в умовах відключення електроенергії. Однак всі вакцини зберігаються належним чином, тому хвилюватися не потрібно.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ України.

Медична система розпочала підготовку до можливих відключень світла заздалегідь. Регіональні склади зберігання вакцин і більшість центрів первинної медико-санітарної допомоги обладнані генераторами. Усі заклади охорони здоров’я, які займаються вакцинацією, мають чіткий алгоритм дій на випадок знеструмлення, а медики пройшли додаткове навчання і знають, що робити. Заклади первинної медико-санітарної допомоги, що надають послуги з вакцинації, можуть зберігати вакцини для рутинних щеплень та проти COVID-19 від 1 тижня до 1 місяця.

Для цього заклади мають відповідати таким критеріям:

  1. Мати потрібне оснащення:
  • холодильник для вакцин об’ємом, достатнім для одномісячного запасу вакцини;
  • реєстратор температури (спеціальний пристрій для безперервного контролю температури вакцини);
  • індикатор заморожування вакцини;
  • термосумки із двома повними комплектами холодових елементів на кожну (4 холодові елементи на 1 комплект), обсягу яких вистачить для транспортування/тимчасового зберігання всього об’єму вакцин, що є на зберіганні у закладі;
  • електрогенератор та паливо до нього в обсязі, достатньому для щоденного використання холодильного обладнання для зберігання вакцин протягом щонайменше 15 днів.

2. Мати підготовлених працівників. Вони мають пройти навчання про дотримання вимог «холодового ланцюга» з отриманням теоретичних та практичних навичок. Підтвердити таке навчання можна сертифікатом або записом у журналі реєстрації інструктажів.

Якщо заклад потребує перерозподілу вакцин на період понад 1 тиждень, його керівник має спрямувати офіційний запит на структурні підрозділи з питань охорони здоров’я обласних військових адміністрацій та Київської міської військової адміністрації. В запиті зазначається зобов’язання закладу негайно звітувати (протягом 24 годин усно та 48 – письмово) про будь-які зміни в обладнанні та персоналі. За результатами звітування структурний підрозділ з охорони здоров’я негайно ухвалює рішення щодо поточного зберігання та майбутніх розподілів/перерозподілів вакцин.

Джерело: МОЗ України


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook