вітамін Д

Аргументи на користь вітаміну D під час вагітності: доведено захист дітей від захворювань шкіри

Згідно з новим дослідженням, яке провели вчені з Саутгемптонського університету, прийом добавок вітаміну D під час вагітності може значно знизити ймовірність розвитку атопічної екземи у немовлят віком до року.

Результати дослідження опубліковані в журналі British Journal of Dermatology.

Вчені виявили, що немовлята мали менший ризик розвитку атопічної екземи в перший рік життя, якщо їхні матері приймали 1000 (МО) вітаміну D на день з 14-го тижня вагітності до останнього. Ефект був особливо помітний у немовлят, яких пізніше годували грудним молоком більше місяця.

Це перше дослідженням, яке продемонструвало зниження ризику атопічної екземи у дітей, матері яких приймали вітамін D під час вагітності. У дослідженні взяли участь понад 700 вагітних жінок: 352 з них приймали добавки з 14 тижня вагітності і до пологів, інші — плацебо.

«Наші результати показали, що діти матерів, які отримували добавки вітаміну D під час вагітності, мали менший ризик розвитку екземи. Це підтверджує користь рекомендацій щодо регулярних прийомів вітаміну D під час вагітності», – сказала автор дослідження Сара Ель-Хейс.

Нагадуємо, вчені виявили, за допомогою якого механізму вітамін D знімає запалення.

Джерело: MedicalXpress

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook