У США дозволили випробувати екстазі для лікування посттравматичного стресового розладу

Управління, що відповідає за контроль ліків та продуктів  у США (FDA), дозволило проведення випробування – сеансу групової психотерапії, при якому використовуватиметься екстазі. Про це йдеться у прес-релізі Міждисциплінарної асоціації психоделічних досліджень (MAPS).

Зазначається, що вперше випробування із застосуванням даних таблеток почалися ще 2016 року. Усього за рік лікарі досягли великих успіхів і цьому лікуванню надали статус проривної терапії – так називають експериментальні види лікування, які планують запровадити у медичну практику.

У 2020 році, ще до завершення повномасштабних випробувань, FDA видало спеціальний дозвіл на лікування 50 пацієнтів за допомогою екстазі. У травні 2021 року успішно завершилися випробування третьої фази, які можуть бути основою для легального продажу екстазі.

У відомстві додали, що це все стосувалося одиночної терапії, тепер екстазі хочуть використовувати для групової терапії, оскільки вони менш витратні і поширені. За словами керівника майбутніх випробувань Кріса Стоффера, його насамперед цікавить не потенційна широка доступність, а очікувана ефективність.

«До цієї роботи мене мотивують унікальні терапевтичні можливості групової згуртованості, які я спостерігав у попередніх експериментах з окситоцином та псилоцибіном», – сказав він.

Джерело: Korrespondent

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook