Мільйони українських біженців виїхали до Європи від початку війни. Багатьом з них потрібна допомога психолога, але не всі зможуть до нього потрапити на прийом.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на видання Politico.
Покинувши рідні будинки, українці змушені миритися з переміщенням в чужу країну, справлятися з гострою тривогою, депресією і посттравматичним стресовим розладом (ПТСР).
Найбільша потреба в терапії – у тих, хто сам пережив бойові дії. Але не всі українці можуть потрапити до психолога через відсутність кадрів і складну систему встановлених правил.
“Це нова криза на додачу до ще одного”, – розповіла виданню Politico Наташа Аззопарді Мускат, директор з політики та систем охорони здоров’я в Європейському регіоні Всесвітньої організації охорони здоров’я.
За її словами, працівники психіатричної служби та їхні колеги-медики раніше вже отримали виклик серед суспільства у вигляді вигорання і перевтоми, пов’язаних з пандемією коронавірусу. Рівень тривоги та депресії різко зріс за останні 18 місяців через страхи перед COVID. Тепер з’явився новий виклик — наплив українських біженців, які потребують психологічної допомоги через ними пережиті жахливі події.
Раніше ми писали, що американські вчені виявили, що самотність негативно впливає на самопочуття людини.