аптека

Уряд вніс зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності аптек

Кабінет Міністрів України прийняв зміни до Ліцензійних умов щодо господарської діяльності з виробництва, оптової та роздрібної торгівлі й імпорту лікарських засобів, які передбачають підключення закладу до Електронної системи охорони здоровʼя (ЕСОЗ).

Про це повідомляє МОЗ України на офіційному сайті.

Метою цього рішення є забезпечення можливості відпуску рецептурних лікарських засобів в аптеках за е-рецептом. Втім, це рішення буде впроваджуватися поступово з можливістю запровадження перехідного періоду для аптек. Так, дана вимога стане обовʼязковою для всіх субʼєктів господарювання з 1 квітня 2023 року.

На період воєнного стану виключенням будуть лише аптеки, розташовані в зоні проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні). 4

«Однією з цілей впровадження нових цифрових інструментів є забезпечення прозорого та контрольованого відпуску рецептурних лікарських засобів, – говорить Марія Карчевич, заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку. – При цьому підключення до ЕСОЗ аптечних закладів, що раніше не були зареєстровані, дозволить не лише пацієнтам безперешкодно отримати ліки за електронним рецептом, але й надалі відстежувати та аналізувати обсяги відпуску рецептурних ліків у країні для побудови системи клінічного моніторингу та прийняття ефективних рішень у системі охорони здоровʼя».

Щоб зареєструватися в електронній системі охорони здоровʼя, аптекам необхідно:

  1. Обрати медичну інформаційну систему (МІС). Перелік підключених МІС, які надають послуги аптекам, можна знайти на сайті системи. Під час вибору МІС та укладенні договору про надані послуги, радимо звернути особливу увагу на послуги з навчання та підтримки, як одні з пріоритетних вимог.
  2. Зареєструвати керівника, заклад та його підрозділи в електронній системі охорони здоровʼя.
  3. Забезпечити уповноважених працівників закладу кваліфікованим електронним підписом.
  4. Зареєструвати всіх інших фармацевтичних працівників, які здійснюють відпуск рецептурних ліків, в системі.

Це опис основних кроків, представники МІС готові надати детальні рекомендації щодо реєстрації аптечного закладу та коректного внесення даних до ЕСОЗ.

Зазначається, що з 1 серпня 2022 року запрацював електронний рецепт на відпуск антибактеріальних лікарських засобів, а з 1 листопада заплановано впровадження електронного рецепта для відпуску наркотичних (психотропних) препаратів. Так, завдяки прийнятим змінам оптимізується робота аптечних закладів, які поки не можуть відпускати ліки за е-рецептом та наразі відпускають їх лише за паперовими бланками.

Джерело: МОЗ України


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook