Фінляндію вшосте поспіль визнали найщасливішою країною світу, згідно з рейтингом World Happiness Report. Країни розподілили за рівнем щастя за три попередні роки, з 2020 по 2022-й. У першу пʼятірку ввійшли Фінляндія, Данія, Ісландія, Ізраїль і Нідерланди.
Що робить людину щасливою?
Природа щастя людини дуже прозаїчна, вірніше, хімічна. Відчуття безмежного задоволення – не що інше, як складний ланцюг біохімічних процесів. Керують ними особливі речовини – «гормони щастя».
Деякі з гормонів допомагають регулювати настрій і сприяють позитивним почуттям. Саме про них розповіли експерти виданню TimesNow.
Серотонін
Експерти вважають, що серотонін передає повідомлення між нервовими клітинами мозку та по всьому тілу та відіграє ключову роль у таких функціях організму, як настрій, сон, травлення, нудота, загоєння ран, здоров’я кісток, згортання крові та сексуальне бажання.
Серотонін – це гормон, який відповідає за наш настрій та емоційний стан.
Ендорфіни
Ендорфіни – мабуть найвідоміші гормони щастя і задоволення. Рівень ендорфінів підвищується, коли ми беремо участь в діяльності, що приносить винагороду.
Дофамін
Дофамін – це гормон щастя, гормон задоволення від досягнення мети після того, як для цього було докладено багато сил. Коли ви отримуєте гарний результат, відчуття дофамінового щастя буде стимулювати вас повторювати це досягнення щоразу.
Як збільшити рівень «гормонів щастя»?
Щоб збільшити рівень цих гормонів, можна спробувати різні речі, такі як фізичні вправи, масаж, приємні соціальні контакти, музика та багато іншого.
Крім того, деякі продукти також можуть допомогти збільшити рівень гормонів щастя. Експерти радять їсти більше бананів та додати до свого раціону перець чилі.
Банани – джерело триптофану, завдяки якому синтезується серотонін. Перець чилі забезпечує нас ендорфінами. Якщо ви хочете підвищити рівень дофаміну з їжею, ви повинні споживати продукти, що містять L-тирозин. До них відносяться: м’ясо, птиця, риба, яйця, буряк, листова зелень, горіхи, оливкова олія, арахіс.
Джерело: TimesNow