е-рецепт

Як внутрішньо переміщеним громадянам отримати е-рецепт на рецептурні ліки?

У МОЗ дали кілька рекомендацій щодо того, як своєчасно отримати медичну допомогу внутрішньо переміщеним українцям та, зокрема, як отримати електронний рецепт на ліки.

“Для отримання електронного рецепта на ліки не потрібно укладати чи мати активну декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром”, – йдеться в повідомленні на сайті МОЗ.

Тобто українці, які змінили місце свого проживання чи втратили зв’язок зі своїм сімейним лікарем, можуть отримати е-рецепт у будь-якого лікаря в закладі, який доступний для них за місцем перебування.

Для цього не обов’язково укладати декларацію з сімейним лікарем, важливо лише бути зареєстрованим в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ).

“Це проста процедура, яку швидко може здійснити будь-який лікар. Для цього під час візиту до лікаря вам необхідно мати документ, що посвідчує особу (це може бути внутрішній паспорт, посвідка тощо), реєстраційний номер облікової картки платника податків (ІПН), якщо такий було присвоєно, або документ про відмову від його присвоєння, а для реєстрації дитини – свідоцтво про народження та документи, що посвідчують особу законного представника (батька чи матері)”, – пояснюють експерти МОЗ.

Якщо ж, навпаки, сімейний лікар переїхав чи змінив місце роботи – це також не є перешкодою для отримання медичної допомоги та, зокрема, рецепта на ліки. Адже у такому разі медичний заклад має забезпечити безперервність надання послуг з первинної медичної допомоги для пацієнтів, тобто пацієнт може звернутися до іншого лікаря, навіть якщо з ним не укладена декларація.

У МОЗ нагадали, що є лікарі-спеціалісти, для прийому яких не знадобиться направлення від сімейного лікаря (наприклад, гінеколог, стоматолог, психіатр, нарколог, фтизіатр або ж лікар, у якого під наглядом перебуває пацієнт із хронічними захворюваннями). А за невідкладних станів пацієнт може звернутися до будь-якого лікаря закладу, який співпрацює з НСЗУ, теж без направлення.

Будь-який лікар (зокрема, лікар-спеціаліст будь-якої лікарні), зареєстрований в ЕСОЗ, має технічну можливість зареєструвати пацієнта в ЕСОЗ, сформувати електронний рецепт на ліки чи електронне направлення.

Джерело: МОЗ України


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook