Омікрон - штам коронавірусу

На Львівщині зафіксували випадки рідкісного ускладнення COVID-19 у дітей

За останні кілька місяців до Львівської обласної клінічної лікарні Охматдит поступили пацієнти з лімфотораксом. При цьому патологічному стані ушкоджуються лімфатичні судини й з них в грудну клітку витікає лімфатична рідина.

“Такими є наслідки перенесеної коронавірусної інфекції”, – пояснюють фахівці, пише “Еспресо.Захід”.

Лімфоторакс – це рідкісний патологічний стан, який зустрічається в однієї дитини з 15 тисяч.  При коронавірусній хворобі він виникає в результаті запального процесу в легенях. Ускладнення небезпечне тим, що з лімфою пацієнт втрачає поживні речовини, мінерали, клітинні та гуморальні елементи імунітету, що призводить до ослаблення, а згодом й виснаження організму, і в 50% випадків для людини це закінчується фатально.

У маленьких пацієнтів, які поступили у львівський Охматдит, після перенесеного COVID-19 у грудній клітці скупчилася велика кількість лімфи. Наразі хірурги забезпечили її виведення. Лікування діти проходили у відділенні анестезіології з ліками інтенсивної терапії – їм давали препарати, які сприяють закриттю ушкоджених лімфатичних судин. Також їм проводили антибактеріальну терапію, а оскільки їсти вони не могли, внутрішньовенно вводили поживні речовини для задоволення метаболічних потреб організму.

Паралельно хірурги щодня вводили у плевральну порожнину лікарські засоби, що сприяли закриттю плевральної порожнини. Завдяки фаховій медичній допомозі лікарям вдалося усунути синдром внутрішнього грудного напруження. Одну дитину з цим ускладненням вже виписали додому. Інша наразі перебуває в медичному закладі.

Джерело: Еспресо.Захід


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook