Чому людина позіхає: нове дослідження пролило світло на це питання

Позіхання – це рефлекс, під час якого рот широко відкривається, а легені поглинають багато повітря. Хоча позіхання часто вважається результатом втоми або нудьги, це не єдина можлива причина.

Експерти розповіли виданню TimesNow про причини, чому людина позіхає. Результати дослідження були опубліковані в журналі ScienceDirect.

Дослідження показали, що багато людей просто не встигають відпочивати, працюючи весь день і займаючись додатковими справами ввечері. Це може призвести до зниження продуктивності та погіршення здоров’я. Поганий відпочинок і сон може сприяти тому, що людина позіхає.

Також однією з причин позіхання може бути монотонна робота. Якщо людина працює в одному і тому ж місці, робить одну і ту ж роботу кожен день, це може призвести до того, що людина починає позіхати.

Надмірна вага – це досить поширена проблема, яка призводить до задишки або до позіхання. Також вчені нагадали, що позіхання допомагає відрегулювати температуру тіла та мозку. Тому позіхання може бути корисним для здоров’я. Так, якщо температура мозку виходить за межі норми, додаткове вдихання повітря може допомогти охолодити мозок.

Як перестати позіхати?

  1. Випити каву або напій з кофеїном. Такі напої як кава, зелений чай або енергетичні напої допоможуть позбутися позіхання
  2. Вийти на свіже повітря, відкрити вікно. Прохолода діє підбадьорливо і допомагає перестати позіхати.

Джерело: TimesNow


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook