рецепт на антибіотики

Введення е-рецептів на антибіотики підвищить якість надання медичних послуг

Фахівці Центру громадського здоров’я МОЗ України вважають, що нововведення щодо відпуску антибіотиків підвищить якість надання медичних послуг.

Про це інформує ЦГЗ МОЗ України на офіційному сайті.

Так, експерт з питань антимікробної резистентності Центру громадського здоров’я Роман Колесник вважає, що відпуск антибіотиків в аптеках виключно за рецептом спонукатиме українців звертатися за медичною допомогою до лікаря, а не за порадою до Google, сусідки чи фармацевта.

«Регулювання відпуску антибіотиків за електронним рецептом має за мету не лише мінімізацію випадків самолікування з можливими негативними наслідками для людини, але й посилення відповідального ставлення лікарів до призначення антибактеріальних препаратів. Так, електронна система охорони здоров’я дозволить відстежувати обʼєми й раціональність призначень антибіотиків в Україні», – йдеться в повідомленні на сайті.

Фахівці радять не забувати, що внаслідок неконтрольованого споживання та нераціонального призначення рівень застосування антибіотиків, особливо групи резерву або антибіотиків «останньої надії» на вторинній і третинній ланці медичної допомоги в Україні вже дуже високий. Це може призвести не лише до пришвидшення розвитку резистентності бактерій до цих антибіотиків, але й до надмірних фінансових витрат держави та пацієнтів для лікування інфекційних хвороб. На жаль, унаслідок цього лікування з кожним роком ставатиме все дорожчим і водночас усе менш ефективним.

Дані про споживання антибіотиків в Україні й раніше збиралися та аналізувалися, однак вони є неповними. З впровадженням електронного рецепта дані про призначення антибіотиків дають можливість експертам оцінити вплив прийнятих рішень і запроваджуваних заходів на раціональність та контрольованість використання антибіотиків як на національному, так і на регіональному рівнях.

За результатами аналізу фахівці зможуть обмежувати або розширювати сферу використання тієї чи іншої активної речовини для лікування бактеріальних інфекцій.

Наприклад, якщо за результатами аналізу буде виявлено, що пневмокок (найчастіше спричиняє запалення легень) став стійким до пеніцилінів, але його споживання зростає, у стандарти медичної допомоги будуть внесені відповідні зміни з метою зниження призначення даної групи препаратів у пацієнтів із запальними захворюваннями нижніх дихальних шляхів.

Наостанок у ЦГЗ нагадали, що резистентність бактерій — це природний процес, але його розвиток можна призупинити раціональним вживанням антибіотиків та використанням якісних даних.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook