Позіхання

Виявлено причину, через яку деякі люди менш схильні «заражатися» позіханням від інших

У новому дослідженні повідомляється, що люди з психопатичними рисами особистості, які страждають від нестачі емпатії, менш схильні позіхати, коли бачать, як позіхає хтось інший.

Дослідження проводилося міжнародною групою вчених з Політехнічного інституту Нью-Йорка та Утрехтського університету в Нідерландах.

Результати опубліковані в Scientific Reports.

«Люди з психопатичними рисами особистості демонструють зниження емпатії, мімікрії та групової згуртованості, і в результаті можуть бути менш сприйнятливими до поведінкового зараження», – вважає психолог Ендрю Геллап.

У новому дослідженні взяли участь понад 450 добровольців віком від 18 до 58 років. В онлайн-форматі учасникам дослідження було показано кілька відеороликів, на яких люди позіхають. Потім їх попросили повідомити, чи захотіли вони після перегляду ролика позіхати, і заповнити серію анкет, в яких вимірювалися психопатичні риси особистості.

Результати підтвердили гіпотезу дослідників.

«Як і передбачалося, люди з ознаками психопатії з меншою ймовірністю заражатимуться позіханням», – сказав біолог Йорг Массен.

Як зазначив один з авторів дослідження, позіхання у відповідь свідчить про схильність до співпереживання. Однак, якщо хтось з оточуючих не позіхнув, за ним стоїть поспостерігати, а не відразу зараховувати до психопатів.

Раніше вчені назвали причину, навіщо людині потрібно позіхати.

Джерело: Medicalxpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook