Вітамін В1 допомагає знизити кількість нападів головного болю і мігрені – дослідження

За оцінками фахівців, жінки від мігрені страждають утричі частіше, ніж чоловіки. Мігрень часто супроводжується такими симптомами: головний біль; відчуття пульсуючого, стискаючого болю голови; посилення болю при зміні позиції тіла, під час рухів головою; надмірна чутливість до світла, звуку, запаху, інколи дотику.

Нещодавнє дослідження показало, що споживання продуктів, багатих на вітамін В1, може допомогти запобігти мігрені у деяких людей.

Результати дослідження опубліковані в журналі Headache: The Journal of Head and Face Pain.

«Тригері мігрені серед продуктів відомі.  Вино, сири та кофеїн можуть спровокувати виникнення мігрені», – сказав автор дослідження Кліффорд Сегіл.

Люди, які відчувають мігрень, можуть визначити власні тригери головного болю.

У новому дослідженні вчені вивчили зв’язок між двома вітамінами групи В, тіаміном (вітамін В1) і рибофлавіном (вітамін В2), а також сильними головними болями.

У дослідженні взяли участь понад 13 000 учасників. Виявилось, що 2745 учасників відчували сильний головний біль або мігрень протягом останніх трьох місяців.

Дослідники повідомили, що більша кількість тіаміну або вітаміну В1 в раціоні була пов’язана з меншою кількості випадків мігрені. Особливо це було актуально серед жінок. Однак вживання продуктів, багатих на вітамін В2, майже не виявило впливу на зниження головного болю.

«Це дослідження показало, що певні продукти можуть впливати на виникнення головного болю. Особливо слід відзначити, що це дослідження продемонструвало статистично значущу роль тіаміну (вітаміну B-1) у зменшенні головного болю», – сказав інший автор дослідження Джеймс Джордано.

Джерело: MedicalNewsToday


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook