За час війни збільшився перелік аптечних закладів, що беруть участь у програмі “Доступні ліки”

До програми “Доступні ліки” за час війни долучилася 461 аптека, на деокупованих територіях статистика виписки та погашення рецептів на препарати з програми свідчить про відновлення об’ємів програми реімбурсації.

Про це Укрінформу повідомили в Національній службі здоров’я.

За інформацією НСЗУ наразі в Програмі “Доступні ліки” працює 12 568 аптек і аптечних пунктів, де українці можуть отримати ліки безоплатно або з невеликою доплатою. З них 461 – приєдналися з початку війни.

«Ми бачимо, як лікарі виписують електронні рецепти на ліки, а пацієнти погашають їх в аптеках. І показники вказують на відновлення об’ємів програми реімбурсації, що люди повертаються додому в деокупованих регіонах. Зокрема, це помітно на прикладі раніше повністю деокупованих Київщини, Чернігівщини, Сумщини. Починаючи з травня, відбулося зростання кількості виписаних і погашених рецептів, а у червні-липні – відновлення до довоєнного періоду. Наприклад, в березні на Київщині погасили 7,4 тис. рецептів на “Доступні ліки” й інсуліни. А вже в червні 36,5 тисячі – це на рівні січня. На Сумщині в березні погасили 2 274 рецептів, а в червні – 32 тисячі. В аптеках Чернігівщини у березні погасили всього 811 рецептів, в червні по області погашено 27,5 тисячі рецептів», – сказала голова НСЗУ Наталія Гусак.

“Доступні ліки”: статистика виписки та погашення рецептів на препарати по регіонам

Чернігівська область

За даними НСЗУ, за останні сім днів на Чернігівщині 211 аптек відпустили “Доступні ліки” (від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу, бронхіальної астми) та 80 – інсуліни. Хоча ще місяць тому таких було 19 і 28 відповідно. А протягом 90 днів всього п’ять аптек відпускали “Доступні ліки” та 11 – інсуліни.

Сумська область

На Сумщині протягом останніх семи днів 259 аптек відпустили “Доступні ліки” та 79 – інсуліни. Тоді як 30 днів тому – 18 і 19 відповідно. Протягом 90 днів 5 аптек відпускали препарати за “Доступними ліками” та 14 – інсуліни.

Харківська область

В Харківській області, яка активно звільняється, за останні сім днів 391 аптека відпустила ліки за програмою “Доступні ліки”, 143 – інсуліни. В той час як 30 днів тому в ЕСОЗ є дані про 40 і 47 аптек відповідно. Протягом 90 днів відпускали “Доступні ліки” 17 аптек, а інсуліни – 30.

Запорізька область

В Запорізькій області останні сім днів 202 аптеки мають відпущені “Доступні ліки” та 51 – інсуліни. Для порівняння, 30 днів тому на Запоріжжі 46 аптек відпускали “Доступні ліки” та 32 – інсуліни. Протягом 90 днів – 9 і 26 відповідно.

Донецька область

В Донецькій області препарати за програмою “Доступні ліки” отримали 5 816 українців, інсуліни – 2 526. В НСЗУ зазначають, що насправді ці цифри більше, оскільки багато аптек в окупації не мають змоги вносити дані в ЕСОЗ, і приймають паперові рецепти.

Херсонська область

Наприклад, в Херсонській області в ЕСОЗ внесли дані про 304 пацієнтів, які отримали інсуліни, та 374 – інші препарати за програмою реімбурсації.

В Луганській області є дані про 277 осіб, які отримали інсуліни, за іншими напрямами – 556.

Джерело: Укрінформ


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook