Вчені з’ясували, чому нічні перекуси призводять до набору ваги

Команда американських вчених Північно-Західного університету під час дослідження розкрила механізм набору ваги і розвитку цукрового діабету через нічні перекуси. Відзначається, що зв’язок між часом прийому їжі, сном і ожирінням добре відомий, але погано вивчений: дослідження показують, що переїдання може порушити циркадні ритми і змінити жирову тканину.

Вчені досліджували зв’язок між нічними перекусами та набором ваги на мишах. Вони годували мишей їжею з високим вмістом жирів або виключно під час їхнього неактивного (світлового) періоду, або під час активного (темного) періоду.

Протягом тижня миші, яких годували в світлий час доби, додавали у вазі більше, ніж ті, яких годували в темряві.

«Ми подумали, що, можливо, існує компонент енергетичного балансу, коли миші витрачають більше енергії на прийом їжі в певний час», – відзначають вчені.

Тому, за їхніми словами, миші можуть їсти однакову кількість їжі в різний час дня і бути здоровішими, коли їдять в активні періоди, а не коли повинні спати.

Відзначається, що висновки вчених підкріплюється дослідженням, проведеним більше 20 років тому, під час якого був виявлений зв’язок між внутрішнім молекулярним годинником і масою тіла, ожирінням і метаболізмом у тварин.

Отримані результати можуть допомогти в лікуванні хронічних захворювань, особливо в тих випадках, коли у пацієнтів є зонд для годування. Таких хворих зазвичай годують вночі, поки вони сплять, коли вони виділяють найменшу кількість енергії.

Джерело: Факти Здоров’я


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook